Biostimuliatorių nauda augalams

Biostimuliatoriai stimuliuoja natūralius augalų vystymosi procesus, pagerina maisto medžiagų įsisavinimą bei padeda įveikti skirtingų veiksnių sukeltą stresą. Biostimuliatoriai aktyvina gyvybiškai svarbius procesus augaluose, stiprina apsaugines funkcijas, padeda vystytis augalų šaknų sistemai, įsisavinti maitinamuosius elementus, padidina atsparumą stresui, jų naudojimas padidina pagrindinio trąšų naudojimo efektyvumą.

Biostimuliatoriai naudojami vegetacijos metu, purškiant ant augalo lapijos arba tręšiant per tręšimo sistemą.

Biostimuliatoriai gali būti naudojami kai dirvoje yra daug netirpių mineralinės mitybos elementų.

Jie pagerina azoto (N), fosforo (P) kalio (K) ir mikroelementų pasisavinimą bei suaktyvina natūralios dirvožemio mikrofloros vystymąsi.

Kompanijos „Biosum“ produkte „MicroPull“ esančios rizoferos bakterijos (Azobacter salinestris, Bacillus megaterium, Frateuria aurantia) fiksuoja Azotą iš atmosferos, verčia fosforą iš organinių ir neorganinių junginių į junginius, prieinamus augalams ir mobilizuoja kalį į junginius iš dirvožemyje esančių fiksuotų junginių. Šie elementai tampa lengvai pasisavinami augalų. Be jau minėtų rizosferos bakterijų, šiame produkte taip pat yra Ascophyllum nodosum jūros dumblių ekstrakto bei kitų organinių bioaktyvatorių. Produktas ypač rekomenduojamas pirmaisiais augimo etapais arba tam tikrais augimo etapais, siekiant pagerinti augalų fiziologinius procesus.

Biostimuliatoriai įtakoja ne tik mitybos elementų pasisavinimą, bet ir augalo gebą gintis nuo žalingų patogenų. Kompanijos „PlantoSys“ produkte „SalicylPure“ yra gluosnių žievės ekstrakto, kuris sukelia įvairių imuninių baltymų inicijavimą: tuo pačiu aktyvina augalų gynybos mechanizmą. Pagal Utrecht universiteto atliktą tyrimą, augalai tręšti šiuo produktu sėkmingai sugebėjo sutelkti imuninius baltymus užkrėstoje augalo dalyje, po to juos išskirstyti po likusį augalą, kaip sėkmingą gynybos mechanizmą nuo patogeno. Kiti kompanijos produktai yra skirti ne tik aprūpinti augalą maisto medžiagomis, bet ir padėti jiems likti sveikiems netgi prie tokių ligų kaip miltligė ar fifoftorozė.

Biostimuliatorių pagalba galima augalus apsaugoti nuo įvairių biotinių ir abiotinių veiksnių, padidinti vaisiaus kokybę bei sandėliavimo trukmę, sustiprinti augalą tiek iš išorės, tiek iš vidaus.

Daugiau informacijos:
Telefonu: +37067589373
Arba El. Paštu: daumantas@amozoli.lv

Related Articles

Silicio trąšų nauda uogoms

Silicis yra dažnai pamirštamas uogų augintojų nors jis ir kalcis yra vieni iš svarbiausių elementų uogų kokybei. Silicis augale: Pagerina kalio, magnio, kalcio pasisavinimą –…

Kamanių nauda uogų derliui

A.M.Ozoli naudojamos bombus terrestris kamanes yra plačiai paplitusios Europoje nes stipriai prisitaikiusios prie įvairių augalų apdulkinimo, stipriai rūpinasi perais. Kamanės minta žiedadulkėm dėl didelio jose…