Kamanių nauda uogų derliui

A.M.Ozoli naudojamos bombus terrestris kamanes yra plačiai paplitusios Europoje nes stipriai prisitaikiusios prie įvairių augalų apdulkinimo, stipriai rūpinasi perais.

Kamanės minta žiedadulkėm dėl didelio jose esančio baltymų kiekio, todėl jį kaip ir bitės naudoja savo kolonijos stiprinimui ir perų auginimui, bei minta nektaru kuris yra angliavandenių šaltinis, kitais žodžiais nektaras yra kamanių energijos šaltinis.

Dauguma augalų laiko savo žiedadulkes išorėje, lengvai apdulkintojams pasiekiamoje vietoje, tačiau yra augalų kurie slepia savo žiedadulkes nes laukia specializuoto apdulkintojo.

Neskaitant ilgesnio liežuvėlio negu naminės bitės, kamanės naudoja dar viena apdulkinimo metodą, tai yra vibracinis apdulkinimas. Kamanė esanti ant žiedo, apkabina jį kojytėmis, įsikanda į žiedą  ir pradeda vibruoti sparnų raumenimis, ši vibracija (100–400 Hz) išpurto visas žiedadulkes iš vyriškos lyties žiedo dalies, taip įvyksta geriausiai pasiekiamas apdulkinimas bet kokiose žieduose. Tokių žiedų dėka kamanės turi savo atskirą maisto šaltinį nepasiekiama kitiems apdulkintojams.

Bičių ir kamanių apdulkinimo skirtumas

Atkreipiant dėmesį į šiuos abu nuostabius sutvėrimus, pramoniniame auginime geriau ir greičiau augalus apdulkina kamanės, argumentai yra labai paprasti:

  • Kamanės skraido nedidelius atstumus bei apdulkina augalus kurie yra arčiausiai jų avilio, kantriai likdamos netolimam plote kol visi augalai aplinkui avilį yra apdulkinti.
  • Kamanės turi ilgesnį liežuvėlį, jei jo neužtenka naudoja unikalų apdulkinimo metodą- vibracinį apdulkinimą, todėl gali apdulkinti didesnę įvairove gėlių. Jos turi didesnį kūnelį, tankesnius plaukelius, to pasėkoje gali transportuoti didesnį kiekį žiedadulkių. Kamanės taipogi yra atsparesnės nepalaikom aplinkom sąlygom tokioms kaip šaltis, šviesos trūkumas, lietus ir t.t
  • Bičių privalumas yra jų bendravime, jos atlieka šokį kuriuo parodo kitoms bitėms kurioje vietoje yra daugiau maisto medžiagų, tai yra labai naudingas procesas visai šeimai bei medaus gamybai, tačiau kadangi bitės skraido tolimus atstumus tai yra ne privalumas tam tikrų augalų augintojui kadangi tuo metu kada žydi jo augalai, bitės gali rasti augalų kurie duoda daugiau maisto medžiagų ir apsistoti prie jų.

Avilys  ir jo konstrukcija

 Remiantis ilgalaike „biobest-group“ patirtimi ir vartotojų atsiliepimais, Biobest sukūrė visiškai naują kamanių avilio konstrukcija atsižvelgus į naujausias technologijas ir norą jog kamanėm nieko netrūktu kelionėje iki ūkio.

Kamanių avilys lengvai prižiūrimas, nereikalaujantis taisymų ar detalių keitimo, saugus kamanėm ir aplinkai.

Avilių yra visokių dydžių bei skirtingų konstrukcijų parenkamų ūkininkui pagal situaciją ir pageidavimą.

Aplinkos veiksniai:

  • Jei norima turėti geresnę ventiliacija avilio dangtis saugiai ir lengvai pasikelia dėl papildomos ventiliacijos
  • Jei norima laikyti avily lauke Papildomai galima įsigyti polistireno dėžutę į kuria įsistato avilys

Lizdas

Lizde yra kamanių perų, lervų, lėliukių ir suaugusių kamanių. Plastikinis lizdas turi angas ventiliacijai padarytas sienose, lubose ir dugne jog lizde nebūtų kondensacijos bei kitų pašalinių drėgmės poveikių kamanėms. Struktūra sukurta taip kad negalima būtų atidaryti lizdo atsitiktinai, dėl modernios konstrukcijos garsas iš avilio yra sustiprintas taip kad kamanė jį geriau girdėtų ir jai būtų lengviau grįžti namo.

Maitinimo sistema

Maitinimo sistema randasi po lizdu, joje yra du kilogramai Biogluc® pritaikyto maisto kamanėm, kuris tarnaus kol kolonija gyvuos. Maisto šaltinį kamanės gali pasiekti lengvai bei higieniškai. Nepažeidus talpos nėra įmanoma skysčiui išbėgti bei vapsvom, bitėm, skruzdėms bei kitiems vabzdžiams iki jo patekti.

Laka

Kiekviename avilyje yra dvi angos kurios gali būti lengvai atidaromos ir uždaromos paprasčiausiu sukamu judesiu. Pirmoji anga leidžia kamanėm laisvai judėti iš avilio ir į avily. Antroji anga skirta kamanėm tik grįžti į lizdą, kamanė gali įskristi į avily tačiau nebegali iš jo išeiti, šis būdas skirtas saugiai ir lengvai gražinti kamanes į avily.

Daugiau informacijos:

Telefonu: +37067589373

Arba El. Paštu: daumantas@amozoli.lv

©2024 Lietuvos uogų augintojų asociacija - Uogų augintojams ir mylėtojams LUAA.LT