El. leidiniai “AVIEČIŲ ir ŠILAUOGIŲ plantacijos įveisimas bei priežiūra” uogų augintojams

Sėkmingo ūkio pamatas – nuolatinis mokymasis ir tobulėjimas. Šiuo tikslu vadovaujantis Lietuvos uogų augintojų asociacija inicijavo elektorinių leidinių išleidimą norintiems įkurti ar jau turintiems aviečių/šilauogių ūkį.

Leidiniuose yra pateiktos šilauogių ir aviečių auginimo technologijos, apžvelgiant visas susijusias sritis. Būtinieji reikalavimai uogyno įrengimo vietai, substratui, sodinamajai medžiagai. Veislių savybės ir išskirtinumai.  Genėjimas, formavimas, krūmo atjauninimas. Laistymo sistemos (irigacija) įrengimas. Subalansuotas tręšimas ir fertigacija, priklausomai nuo auginimo būdo. Bendrieji agrotechniniai principai, susiję su integruota kenksmingųjų organizmų kontrole. Pagrindinės  ligos, svarbiausi / žalingiausi kenkėjai ir jų kontrolė. Augalų apsaugos produktų parinkimas ir normos. Augalų apsaugos produktų naudojimo sąlygos.

Šiuo leidiniu tikimasi prisidėti prie verslinio šilauogių ir aviečių uogininkystės ūkio kūrimo ir veiklos, pagerinti uogyno derlingumą ir uogų kokybę, sumažinti jų savikainą, išplėsti konkurencingą uogininkystės verslą. Skatindami, verslinės uogininkystės plėtrą (uogos, perdirbimas, produktų kūrimas), iš dalies išspręsime bedarbystės problemą kaime.

Elektroninių leidinių vieša prieiga internete:

Uogininkystės ūkių vardu dėkojame leidinių autorėms dr. Ingė Auželienė ir dr. Elena Survilienė, kurios prisidėjo prie el. leidinių kūrimo.

 

 

PROJEKTAS „KPP galimybių ir gerosios patirties skatinimas tarp uogininkystės ūkių“

Projektą įgyvendina –Lietuvos uogų augintojų asociacija

Projekto tikslas – skatinti uogininkystės ūkių kūrimąsi ir plėtrą, didinant KPP žinomumą ir gerąją praktiką.

Projekto veiklos:

  1. Internetinis seminaras apie KPP galimybes uogininkystės ūkių įkūrimui/plėtrai
  2. Virtualių gerųjų kaimo plėtros pavyzdžių turų sukūrimas gerinant kaimo įvaizdį ir pateikiant gerąją praktiką apie KPP naudą ūkiams
  3. Audiovizualinės produkcijos sukūrimas, pateikiant geruosius KPP pavyzdžius.
  4. Elektroninių leidinių išleidimas apie aviečių ir šilauogių auginimą

Projektą remia:

Related Articles