Kviečiame švęsti Nacionalinę uogų dieną 2024 m. liepos 7 d. (pirmąjį liepos sekmadienį)!

Trečius metus iš eilės Lietuvos uogų augintojų asociacija rengia Nacionalinę uogų dieną. Kaip ir kasmet, tai pirmasis liepos sekmadienis – šiemet liepos 7 d.

Šio renginio esmė – pakviesti žmones į ūkius ir patiems prisiskinti uogų pigiau nei jos parduodamos parduotuvėse ar turguje. Tačiau reikia asociacijos puslapyje esančiame žemėlapyje susirasti ūkį, kuris dalyvauja akcijoje ir susitarti, kad žmogus jūsų lauktų. Žemėlapis čia. https://www.luaa.lt/augintojai/

„Braškių augintojai nenori dalyvauti šioje akcijoje, nes dėl vėlyvesnio sezono tik dabar prasideda vėlyvesnės uogos ir jų kaina aukšta. Kaina vėlyvų didelių apie 6-8 eurai už kilogramą. Skynikus mieliau priima tokie, kurie augina tvirtas uogas – šilauoges, amelankius. Pas mane auga amelankiai, jų bus galima skintis už 2 eurus už kilogramą. Šilauogės kol kas pirmosios uogos ir jos bus tik 1 ar 2 eurais pigesnės nei parduodamos turguje. Praktiškai dvigubai pigiau skintis ūkyje bus galima kai sezonas įsisiūbuos, nes šių uogų derlius geras“, – aiškina Tautvydas Gurskas, asociacijos vadovas ir sako, kad kai kurie ūkiai, kuriuose derlius jau baigėsi, parduoda sodinukus, galima tartis dėl edukacijų.

Augintojas sako, kad kalbant apie patį derlių, šiemet milžiniška bėda paukščiai, kurie padaro labai daug žalos. Tikėtina, kad sparnuočiai pas mus suskrido iš valstybių, kuriose pritrūko maisto. Jų nebaido nei „kaliausės“, nei speciali įranga.

Kitas šio sezono niuansas – dėl šalnų labai nukentėjo avietės. Nušalo jų šaknys ir dalis žmonių praras plantacijas. Iš kitos pusės, nežinia kaip bus su šilauogėmis. Jų prisodintas labai daug, konkurencija milžiniška, o derlius bus geras.

Skaitykite daugiau: https://www.delfi.lt/verslo-poziuris/naujienos/ukininkai-rengia-pigiu-uogu-savaitgali-kaip-jas-gauti-120034382

Dalis LUAA narių ūkių 2024 m. liepos 7 d. organizuojantys ATVIRAS ŪKIS veiklas NACIONALINĖS DIENOS PROGA:

Kiekvienas ūkis apie savo ūkyje taikomas nuolaidas/užsiėmimus nacionalinės uogų dienos proga skelbia savo interneto svetainėje ar socialinio tinklo profilyje. Tiesiog susiraskite artimiausią lietuviškų uogų augintoją žemėlapyje ir susisiekę su ūkiu ar apsilankę ūkio socialiniame profilyje sužinokite kokias nuolaidas/akcijas siūlo ūkis Nacionalinės dienos proga.

Tad LUAA kviečia visus uogų augintojus ir vartotojus, mylinčius sveikas lietuviškas uogas švęsti, populiarinti ir minėti NACIONALINĘ UOGŲ DIENĄ.

Related Articles